Možná vám může přijít toto cvičení že nepatří do webu, který se zaměřuje primárně na poradenství pro firmy, ale já si myslím, že opak je pravdou.

Firma je pouze velká skupina lidí nikoliv strojů.

A pokud ve firmě pracují lidé, kteří rozumí sami sobě, svým pocitům, potřebám, pak rozumí i ostatním a dokáží s nimi navazovat empatické a spolupracující vztahy. Taková firma pak generuje finanční úspěch, který je postaven na osobním úspěchu. Vyhořelý zaměstnanec nebo manažer není nic neobvyklého a dochází k tomu zejména proto, že přehlížíme sami sebe a uspokojujeme často jiné potřeby než ty primární, na kterých je naše životní spokojenost postavena. Také to mám za sebou, takže mluvím z osobní praxe.

Pro mě je Nenásilná komunikace nádherný dar lidem – jak jednoduše a prostě najít svoji cestu a pochopit, že násilí vůbec není nutné, abychom dostali to, co potřebujeme.

V tomto cvičení sdílím, jak je možné principy Nenásilné komunikace provádět sám se sebou. Rozvoj dovedností Nenásilné komunikace lze provádět jako jednotlivec i jako tým. Pokud byste měli zájem zlepšit firemní kulturu u vás nebo byste chtěli jen svůj život udělat krásnější, neváhejte mě kontaktovat.

 

Photo by Johannes Plenio on Unsplash

Pin It on Pinterest