Každé zpomalení má svůj význam a skryté příležitosti. Stav, kdy velká část pracovníků v mnohých podnicích pracuje z home-office nebo nepracuje vůbec je ideální prostor na to, vyčistit kostlivce a udělat úplně novou architekturu procesů. Zrušit to, co je už neproduktivní a nastavit to, co bude v nové době více žádoucí. Naštěstí většina toho se dá dělat i on-line, čehož důkazem jsou i moji zákazníci, kteří aktivně v této době na procesech pracují.

I forma práce z home-office už dnes v mnohém firmám otevírá oči. Najednou si nejsme jisti, kdo vlastně co dělá a jaká je kvalita toho, co udělal. Chybí nám nejen osobní kontakt, ale hlavně potřebné informace. Vyplouvají na povrch nedostatky, které se na pracovišti vždy nějak mezi lidmi „per huba“ vyřešily. Je to skvělá příležitost zamyslet se, definovat od strategie až po expedici všechny procesy, eliminovat v nich teď už evidentně nefunkční místa či nastavit části procesů, které jsou zastaralé či chybí. Takto popsaných procesů najednou můžete udělat i časový odhad náročnosti vykonávané pozice, můžete najit cesty, jak procesy propojit, nebo naopak rozdělit, jak nastavit jiné řídící mechanismy či pravidla, podle kterých se již léta ve firmě řídíte.

Využijte toto zastavení k tomu, udělat si pořádek a zpevnit „kořeny“, než se zase vše vrátí do normálu. Pak budete připraveni odstartovat v mnohem svižnějším tempu a dohnat tak zameškané.

Pusťte se do budování vědomých procesů a vědomě se připravte na lepší výsledky.

Photo by William Iven on Unsplash

Pin It on Pinterest